Urządzamy naszą kuchnię

Kategoria: Meblowanie |

Kuchnię postanowiliśmy zupełnie zmienić. Dlatego praca przy niej pochłonęła nas nie tylko wiele pieniędzy, ale także wiele czasu. Dotychczas w kuchni była podłoga drewniana, co było rozwiązaniem zupełnie niepraktycznym, ponieważ drewno narażone było na różne ciekłe substancje, które powodowały, że deski się psuły. Z tego też względu postanowiliśmy zmienić podłogę i położyć płytki. Jednak zanim to nastąpiło wymagane było wylanie posadzki, aby wyrównać poziom z podłogami w pozostałych pomieszczeniach. Po wylaniu posadzki, skuliśmy dotychczasowe płytki, które znajdowały się na ścianach, wygładziliśmy odrapane teraz ściany i najpierw położyliśmy płytki na ścianie, a dopiero później płytki na podłodze. Dużo czasu zajęło nam wybieranie nowych mebli do kuchni, które musieliśmy mieć robione na zamówienie, ponieważ nasza kuchnia ma niestandardowe wymiary. Jak większość urządzających się dzisiaj ludzi chcieliśmy mieć sprzęt AGD wbudowany w meble.

Bez zabudowy pozostała jednak lodówka, którą wcześniej dostaliśmy od moich rodziców jako prezent świąteczny. Jeśli chodzi o kolorystykę mebli to wykonane one były z brązowo – białego tworzywa, a wbudowane sprzęty, takie jak zmywarka, mikrofalówka, płyta gazowa były koloru srebrnego, podobnie zresztą jak wolnostojąca lodówka. Ściany z kolei, które pozostały bez płytek zostały dokładnie wygładzone i pomalowane beżowym kolorem. Odwiedzający nas goście są dzisiaj bardzo zachwyceniu urokiem naszej nowej, a zarazem starej kuchni.

 

 

Komplet wypoczynkowe

Kategoria: Meblowanie |

Nie ma chyba na całym świecie osoby, która byłaby w stanie wyobrazić sobie życie bez jakiegokolwiek odpoczynku. Dlatego też w każdym domu, nawet tym najuboższym znajdziemy komplet wypoczynkowy, na którym można się wygodnie położyć przed telewizorem po ciężkim dniu w pracy lub odpoczywać czytając jakąś miłą lekturę. Z czego składa się taki komplet? Okazuje się, że jego skład nieco się zmienił w przeciągu kilku lat. Za czasów mojego dzieciństwa, kiedy rodzice urządzali mi pokój w skład takiego kompletu wchodziła oczywiście kanapa, dwa fotele oraz dwie pufy. Do tego kompletu dokupywano zazwyczaj jeszcze ławę, która dzisiaj też już nieco wyszła z mody. Dziś odchodzi się już od takiego składy kompletów wypoczynkowych. Są one bardziej urozmaicone wizualnie, robią większe wrażenie, a dotychczasowe pufy zastępują bardziej praktyczne szczególnie dla mężczyzn podkładki pod nogi. Dzisiaj najbardziej poszukiwane i popularne okazały się komplety wypoczynkowe zrobione ze skóry w kolorystyce zdecydowanie najjaśniejszej, a często też kremowej bądź po prostu białej.

Chcąc zakupić taki komplet musimy być świadomi jego niemałej wartości, która jest zresztą adekwatna do jego niezwykle olśniewającego wyglądu, który zadziwi nawet najbardziej wybredne oko. Nie ma się jednak czym przejmować, bo tak na dobrą sprawę stolarze i sklepy meblowe zadbały także o tych, którym się nie przelewa i wyprodukowali także komplety wypoczynkowe niższej jakości, a co za tym idzie po niższej cenie.

Wybór mebli do mieszkania mdm

Kategoria: Meblowanie |

Mimo tego, że do doprowadzenia naszego mieszkania mdm do stanu pełnej używalności minie jeszcze wiele czasu, już o tyle wcześniej zaczęliśmy rozglądać się z mężem za meblami. Okazuje się, że zrobiliśmy bardzo słuszny krok, ponieważ tak na dobrą sprawę wybór jest ogromny, ale jeśli interesują nas meble zrobione na wymiar, a nie typowe meblościanki, musimy niestety liczyć się z trzytygodniowym czasem oczekiwania na wykonanie wybranego przez nas modelu. Stolarze liczą ten czas nie od momentu złożenia zamówienia, lecz od momentu pobrania wymiarów, według których mają przygotowywać dla nas meble. Warto wspomnieć w tym miejscu i uświadomić tych mniej zorientowanych, że jeżeli interesują Was meble robione według specjalnych wymiarów – meble na zamówienie, zacznijcie się tym interesować około pięciu tygodni przed planowanym zakończeniem remontu.

Nie chcę Państwa martwić, ale jeśli chodzi o meble kuchenne z wbudowanym sprzętem AGD, czyli wbudowaną lodówką, mikrofalówką, piekarnikiem oraz zmywarką czas oczekiwania na gotowy komplet wydłuża się nawet do ośmiu tygodni, ale warto jest tak długo poczekać, aby cieszyć się potem tak wspaniałym efektem końcowym. Ważne jest również to, aby nie skupiać się tylko i wyłącznie na meblach w jednym sklepie bądź od jednego producenta, bo szukając dłużej i porównując ceny, można trafić na prawdziwą okazję. Pierwszą kwestią są pieniądze jakie jesteśmy w stanie przeznaczyć na zakup mebli, a druga kwestia to czas, jaki możemy poświęcić na poszukiwanie tych cudów.

Co ze starymi meblami i niepotrzebnymi rzeczami?

Kategoria: Meblowanie |

Przed remontem naszego domu wydawać by się mogło, że wszystkie rzeczy, meblościanki i inne dziwne elementy są w nim potrzebne, a wręcz niezbędne. Kiedy jednak musieliśmy wszystko z domu wynosić do dwóch garaży, podjęliśmy się gruntownej segregacji zaczynając od ubrań zarówno moich jak i mamy, taty zresztą też. Ubrania podzieliliśmy w sumie na trzy grupy: te, które zostawiamy, ubrania, które damy ubogim oraz te, które nadają się tylko do spalenia, z racji tego, że były już bardzo zniszczone. Kolejna segregacja dotyczyła mebli, ponieważ mieliśmy ich za nadto, a po remoncie chcieliśmy, aby pomieszczenia w naszym domu stały się bardziej przejrzyste i przestronne, dlatego również ich się dość sporo pozbyliśmy.

Po głębszych przemyśleniach zupełnie zbędne okazały się już dla nas jedne meble kuchenne, dwa komplety wypoczynkowe, fotel jednoosobowy oraz po dwa elementy z każdej meblościanki, którą mieliśmy w domu. Jeśli chodzi o meble to muszę przyznać, że wszystkie były w stanie niemalże idealnym i z tego też względy postanowiliśmy je oddać za darmo osobom, które były nimi zainteresowane. Na miejscowych tablicach informacyjnych w sąsiednich trzech okolicach rozwiesiliśmy stosowną informację i trzeba przyznać, że chętnych nie brakowało. Jeśli chodzi z kolei o najróżniejsze drobnostki takie jak elementy dekoracyjne, niekompletne szklanki, brakujące lub wyszczerbione talerze to najzwyczajniej w świecie zostały one posegregowane według tworzywa z jakiego były wykonane i wywiezione do odpowiednich kontenerów.