Osuszanie

Kategoria: Nieruchoomści |

image Chcąc osuszyć budynek w pierwszej kolejności powinniśmy usunąć przyczynę wilgoci. Najtańszym i najprostszym sposobem by osuszyć wnętrze jest otworzenie okien. Jednak ta metoda uzależniona jest od warunków atmosferycznych na zewnątrz. Jeżeli jednak jest stosunkowo ciepło i sucho otwierając okna możemy szybko pozbyć się niewielkiego zawilgocenia. W przypadku grubszych ścian, albo większego stopnia zawilgocenia stosujemy techniki sztuczne. Polegają na podgrzewaniu temperatury w domu. Wówczas podniesiona zostaje temperatura wnętrza oraz usprawniony przepływ powietrza. W okresie grzewczym można tego dokonać przez mocniejsze palenie w kominku, lub przy użyciu przenośnych grzejników. Można zastosować również osuszacze absorpcyjne i kondensacyjne. Temperatura wypuszczana przez te urządzenia sięga nawet 250 stopni. Jest to jednak ingerencja w konstrukcję budynku, mogąca wywołać korozje, a nawet uszkodzenia sprzętu domowego. Warto go przeprowadzać na oczyszczonej przestrzeni, aby uniknąć ryzyko uszkodzeń.

Kamery

Kategoria: Nieruchoomści |

Obecnie coraz więcej ludzi decyduje się na instalację monitoringu na prywatny użytek. Ma to sporo zalet i kosztuje o wiele mniej niż tradycyjna ochrona. Obecnie każdy bez względu na zamieszkiwany lokal, czy stan portfela może pozwolić sobie na system monitorujący. Zwiększa to psychiczny komfort przez bezpośrednią możliwość analizy sytuacji na zewnątrz. Kamery IP są konkurencją dla kamer przemysłowych. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w niedalekiej przyszłości podbiją rynek. Obecnie stosowane są głównie w obiektach rozproszonych, gdzie jednocześnie należy monitorować kilka punktów. Wówczas bezprzewodowe kamery są niezastąpione. Ich kolejną zaletą jest bezpośredni wgląd w to co się dzieje na zewnątrz przez internet. Wystarczy dostęp do sieci by bezpośrednio obejrzeć nadawany obraz. Ma to zarówno zalety jak i wady. W rękach sprawnych hakerów i wykolejeńców takie narzędzie pozwala łatwo zorientować się w zasięgu monitoringu oraz jego ewentualnym zakłóceniu, no ale to już scenariusz na serial kryminalny. Póki co kamery ułatwiają nam życie, zwiększają nasze bezpieczeństwo.

Hale

Kategoria: Nieruchoomści |

Rośnie zapotrzebowanie na hale stalowe. Branże budowlane w tej dziedzinie odnotowują znaczny wzrost. Powodem za taki stan rzeczy jest ich funkcjonalność i łatwość montażu. Hale produkcyjne czy magazyny budowane tą metodą są nieporównywalnie lżejsze niż te budowane dawnym sposobem. Są również łatwe w modernizacji, z powodzeniem mogą być rozbudowane oraz przebudowywane. Ta elastyczność powoduje, że ich kształt nie musi być ostateczny. Szybkość takiej budowli jest kilkakrotnie niższa niż w przypadku ciężkich, murowanych konstrukcji. Całość może być gotowa nawet w ciągu trzech miesięcy co jest dużą wygodą. W czasach gdy liczy się efektowne wykorzystywanie czasu takie rozwiązania są bezcenne o czym dobrze wiedzą inwestorzy. Konstrukcje stalowe mogą być również bezpieczniejsze i mogą być trwalsze niż te budowane przy użyciu cegły. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych zdobyczy technologii. Odpowiednie zabezpieczenia, materiały sprawiają, że miejsca te są przyjazne przebywającym w nich ludziom.

Monitoring

Kategoria: Nieruchoomści |

image Kamery przemysłowe znajdują coraz częstsze zastosowanie w domach jednorodzinnych czy mieszkaniach. Głównym powodem dla takiego stanu rzeczy jest zapewnienie bezpieczeństwa sobie i najbliższym. System monitorujący może być zainstalowany wszędzie, lecz do najczęstszych miejsc lokalizacji kamery należą bramy wjazdowe, drzwi wejściowe a także tarasy. Urządzenie z podczerwienią pozwalające na emisję obrazu nawet nocą nie wymaga obecności halogenów oświetlających obraz. Ważnym czynnikiem jest również zakres pola widzenia. Należy ustalić czy bardziej interesuje nas ogólny widok czy szczegółowy obraz danego obszaru. Częstym błędem popełnianym przez monterów jest nie uwzględnienie nasłonecznienia w wyniku czego obraz jest zamazany lub całkowicie niewidoczny. Są to jedynie błędy w sztuce, ale warto na nie zwrócić uwagę. Najbardziej dogodny moment na instalację kamery jest tuż przed położeniem elewacji domu, a nawet samym ociepleniem. Ale również w gotowym domu to też żaden problem, jeżeli instalacja odbywa się w profesjonalny sposób z możliwie najmniejszą ingerencją w architekturę wnętrza.

Działalność

Kategoria: Nieruchoomści |

image Coraz więcej ludzi decyduje się na założenie firmy budowlanej. Niesie to za sobą szereg możliwości, a także może stać się stałym źródłem dochodu. Obecnie na rynku, aż roi się od fachowców z dziedziny budowlanki. Dzieje się tak dlatego, że realizowanych jest coraz więcej zleceń. W szybkim tempie rozrastają się autostrady, hale produkcyjne oraz budynki mieszkalne. Sam rynek deweloperski wymusza zapotrzebowanie na fachowców. Zgodnie z prawem firmę może założyć każda fizyczna zarejestrowana w Urzędzie Skarbowym posiadająca nip i regon. Własna działalność to nie tylko zysk, ale co miesięczne rozliczanie się, wystawianie faktur oraz odpowiedzialność za pracowników. W razie źle wykonanej pracy w pierwszej kolejności skarga spada na właściciela, dlatego tak ważne jest zatrudnienie sprawnego i wykwalifikowanego zespołu. Mając firmę budowlaną sami dla siebie jesteśmy szefem, a zatrudnieni pracownicy wykonują pracę również na nasze konto. Brzmi obiecująco, jednak nie trzeba nikogo przekonywać, że własna firma to również nieustanny stres, formalności oraz ogromna odpowiedzialność.

Fundament

Kategoria: Nieruchoomści |

Fundament jest częścią budynku położonym najniżej. Zabezpiecza on przed osiadaniem ścian oraz podtrzymuje konstrukcję budynku rozkładając obciążenie na grunt. Zwykle składa się z ławy fundamentowej, na którą stawia się ściany oraz resztę elementów, a jego konstrukcja opiera się na prawie budowlanym i przepisach bhp. Pierwszym krokiem do powstania fundamentów jest wykop. Jego wymiary określa geodeta. Budując fundament należy wziąć pod uwagę przemarzanie gruntu, jest to punkt wyjściowy ponieważ woda, która zamarza pęcznieje i podnosi elementy na nim stojące. Wykopywanie ziemi najlepiej wykonać przy użyciu małej koparki. Następnym krokiem jest deskowanie, które jest konieczne tylko w przypadku niespoistego gruntu, w przeciwnym przypadku wystarczy jedynie wyłożenie folią. Jeżeli przebrnęliśmy już przez najgorsze pozostaje jedynie zbrojenie i zalanie betonem. Wcześniej należy zbudować ściany fundamentowe zapobiegające przed rozlaniem cementu, na samym końcu dokonujemy izolacji fundamentów.

Firma

Kategoria: Nieruchoomści |

Budowanie domu to czasochłonna i kosztowna inwestycja. Wiedzą o tym zarówno właściciele nieruchomości jak i kupujący. Mimo to własne fundamenty są marzeniem wielu. Wybór odpowiedniej firmy jest kluczowym czynnikiem wpływającym na tempo budowy oraz jej przebieg. Na rynku ogłasza się wiele specjalistów dlatego trafienie na kompetentnych i zaufanych ludzi nie jest proste. Na szczęście można się zabezpieczyć przed przykrymi incydentami chociażby poprzez spisanie umowy, gdzie należność wypłacana jest dopiero po wykonaniu pracy, a jedyną kwotą na jaką mogą liczyć budowlańcy jest zaliczka. Warto wcześniej dowiedzieć się czegoś na temat firm budowlanych jak i samej budowy, w tym celu warto przejrzeć pisma branżowe, portale budowalane, zasięgnąć opinii profesjonalistów, a także sprawdzić referencje firmy, uczciwy przedsiębiorca z pewnością nam je udostępni. Wykonawca może również zdecydować o wyborze materiałów budowlanych co jest dużym udogodnieniem szczególnie dla osób nie mających wiedzy z zakresu budowlanki.

Działka

Kategoria: Nieruchoomści |

image Budujący dom codziennie zmuszeni są borykać się z licznymi dylematami. Pierwszą i elementarną decyzją jest wybór działki. Wiąże się to z przejrzeniem licznych ofert, odwiedzeniem wielu działek. Nie bez znaczenia jest lokalizacja oraz plany rozwojowe na kilka najbliższych lat, nikt nie chce mieć pod domem supermarketu, nie po to przecież buduje się domy. Warto zwrócić wagę na sąsiedztwo i okolice. Wymarzonym rozwiązaniem jest brak sąsiedztwa, a już na pewno sąsiedztwa nie graniczącego z naszą działką. Warto więc wybierać miejsca mniej popularne, ale też nie na całkowitym odludziu co wiąże się z utrudnionym dojazdem i komunikacją. Przed zakupem działki sprawdzamy czy nie jest zadłużona, prosimy o wypis z księgi wieczystej i zatrudniamy geodetę, który dokona pomiaru oraz rzeczoznawcę. Sprawdzamy czy jest wpisana do miejskiego projektu zagospodarowania przestrzennego. Równie istotne jest doprowadzenie mediów oraz telekomunikacji. Warto popytać mieszkańców ogólnie o okolicę, burmistrza, bezpieczeństwo, ale i właściciela działki.

Dom

Kategoria: Nieruchoomści |

Budowanie domu od podstaw to inwestycja czasochłonna, skomplikowana i kosztowna, to inwestycja na lata. Począwszy do wykupu działki, zakup materiałów, liczne pozwolenia, aż po wybór zawiasów wszystko składa się w jedną składową całość decydującą o efekcie końcowym. Stawianie domu może trwać nawet kilka lat, lecz zwykle przy pomocy wprawnych budowlańców budowla zostaje ukończona przed pierwszym rokiem. Ma to jednak swoją cenę. Chcąc zaoszczędzić wielu ludzi decyduje się na samodzielny remont domu redukując tym samym koszta, a zamiast fachowców angażują całą rodzinę, w prawie każdej rodzinie znajdzie się elektryk, czy murarz. Speców zatrudnia się przy bardziej skomplikowanej instalacji urządzeń. O ile w przypadku odnawiania jakieś nieruchomości, przykładowo darowizny po dziadkach, która stoi i niszczeje od dłuższego czasu możemy poradzić sobie sami, o tyle budowanie od podstaw jest już dużo bardziej skomplikowane. Przede wszystkim opiera się na silnych i mocnych fundamentach. Bez nich konstrukcja się zawali. Również ściany muszą być grube i wytrzymałe..

Budownictwo

Kategoria: Nieruchoomści |

image Budownictwo jest jedną z podstawowych gałęzi gospodarki. Obecnie rynek deweloperski zagęszcza się co powoduje, że zarówno w miastach jak i na obrzeżach w błyskawicznym tempie powstają nowoczesne budynki mieszkalne. Ponadto coraz więcej ludzi decyduje się na budowę własnego domu co związane jest łatwiejszą dostępnością kredytów niż choćby kilkanaście lat temu. Napływ rodaków z zagranicy z licznymi oszczędnościami nie jest bez znaczenia. Wielu ludzi na zagranicznych kontraktach dorobiło się własnych czterech ścian co wymusza na rynku budowlanym nowe konstrukcje. Dom przestał być już synonimem luksusu a stał się alternatywą dla drogich mieszkań. Nic więc dziwnego, że zapotrzebowanie na dobrych budowniczych wzrasta dzięki czemu zatrudnienie znajduje wielu fachowców. Ponadto wpływy z Unii Europejskiej wywołały wzmożony ruch infrastruktury. Budowane i modernizowane autostrady, rozrastające ośrodki kulturalne i przemysłowe, centra handlowe. Coraz więcej inwestorów z zagranicy lokuje u nas swój kapitał w postaci budynków pod biura, hal przemysłowych i wiele innych. Ma to pozytywny wpływ dla naszej rozwój naszej gospodarki skutecznie napędzając koniunkturę.