Sprzęty w gospodarstwie domowym

Kategoria: W domu |

Sprawą oczywistą jest wyposażenie domu w sprzęt AGD i RTV. Każdy przecież pragnie zafundować sobie odrobinę luksusu, dlatego coraz bardziej popularne i poszukiwane są najwyższej klasy zmywarki oraz odkurzacze samopiorące. Jest to naprawdę bardzo wygodny i pomocny sprzęt, a ceny bywają również dość przystępne. Ponadto ważne jest również, aby a kuchni znajdowała się dobra krajalnica. Zastanawiacie się pewnie po co Wam to urządzenie skoro dziś można bez problemu kupić pokrojoną wędlinę? To prawda, można kupić wędlinę plasterkowaną, jednakże wyrób ten stosunkowo szybko się psuje i już po zaledwie dwóch dniach nie nadaje się do zjedzenia. A wędlina kupiona w kawałku dłużej poleży w lodówce przy zachowaniu całkowitej świeżości, a dzięki  własnej krajalnicy będziemy mogli pokroić ją na plastry o grubości jaką tylko sobie zażyczymy. Panie powinny zadbać również o to, aby w kuchni znajdował się piekarnik.

I nie próbujcie mnie przekonywa, że piekarnik zastąpi Wam mikrofalówka, która jest także przydatna do podgrzania jedzenia. Otóż jeśli chodzi o piekarnik, to jest on przydatny chociażby ze względu na możliwość upieczenia smacznego ciasta dla swojego ukochanego mężczyzny, aby nieco posłodzić mu i tak już słodkie przy nas chwile. Wspomniana już mikrofalówka zazwyczaj jest wykorzystywana przez mężczyzn, którzy wiecznie zabiegani bądź zmęczeni, przygotowują sobie „coś na szybko”, a przy tym traktują swój żołądek jak śmietnik, skarżąc się później na różnego rodzaju dolegliwości układu pokarmowego.

Sprzęt dla mężczyzn

Kategoria: Budowa/Wykańczanie, W domu |

Jak już wspomniałam do domu oprócz sprzętu AGD, który z reguły kupujemy same pod siebie, konieczny jest również sprzęt RTV, z tą jednak różnicą, że w tej kwestii nie mamy raczej wiele do powiedzenia. Dlaczego? Bo nawet jakbyśmy chciały wypowiedzieć swoje zdanie na temat takiego czy innego telewizora bądź kina domowego, nie wspominając już o laptopie, to nasz kochany wybranek serca i tak nie dopuściłby nas do głosu. Trzeba w tej sytuacji po prostu zacisnąć zęby i pozwolić swojemu ukochanemu samodzielnie podjąć decyzję. Spójrzmy też na to z innej strony. Mężczyźnie też należy się coś od życia, a nie tylko praca schlebianie żonie. Owszem to też jest potrzebne, jak nie konieczne, ale nie bądźmy takimi złośnicami i pozwólmy im urządzić sobie pokój bądź jakieś pomieszczenie, w którym będzie nasz partner czuł się jak ryba w wodzie.

Przygotujmy się na długie konwersacje o tematyce czysto elektronicznej, bo na pewno będzie nas –kobiety – namawiał na różnego rodzaju gadżety jak okulary do nowoczesnego telewizora 3D, o którym nawet nie miałyśmy wcześniej pojęcia, że taki właśnie posiadamy w domu. Nic zresztą dziwnego, przecież nasz ukochany wyraźnie nam zasugerował, że nie mamy zbyt obszernej wiedzy, aby zapoznać się i zrozumieć właściwości kupowanego sprzętu. Nieodłącznym elementem będzie również telewizja cyfrowa, która dodatkowo pozwoli naszym facetom bawić się pilotem i przebierać non stop w najróżniejszych kanałach telewizyjnych. Przygotujmy się na to, że chcąc spędzić czasz mężem w jego „apartamencie” będziemy zmuszone oglądać z nim mecz bądź wyścig formuły 1.

W co jeszcze warto się zaopatrzyć

Kategoria: Budowa/Wykańczanie, W domu, Wnętrza |

Czy to w domu czy też w mieszkaniu narażeni jesteśmy na różnego rodzaju usterki. Dlatego tak ważne jest, aby w każdym domu był chociażby najbardziej podstawowy sprzęt do naprawienia tychże usterek. Pisząc o podstawowym sprzęcie mam na myśli przede wszystkim wiertarkę z zapasem różnych rozmiarów wierteł, dobrze jest, gdy posiadamy przynajmniej z trzy przedłużki o różnej długości. Ponadto w każdym domu koniecznie powinny być różnego rodzaju śrubokręty i różne rozmiary kluczy odpowiednie do różnych śrub. Inaczej troszkę wygląda sytuacja jeśli mieszkamy na wsi, czy nawet w mieście, ale w domu jednorodzinnym.

Otóż w tym przypadku powinniśmy, a raczej musimy, zaopatrzyć się w dodatkowe sprzęty. I tak na pewno niezbędna będzie tutaj kosiarka, bo przecież innej możliwości nie ma – trawę trzeba sobie samemu skosić. Jeśli na podwórku mamy wiele miejsc trudno dostępnych zwykłą kosiarką, wiele drzewek czy altanę, dobrze jest dokonać zakupu podkaszarki, która za pomocą żyłki wytnie trawę w najbardziej niedostępnych miejscach, dzięki czemu nasze podwórko będzie jeszcze bardziej estetycznie wyglądać. Nie zapominajmy również o piłach spalinowych, które przydadzą nam się szczególnie wtedy, kiedy nasz dom jest wyposażony w ogrzewanie z tradycyjnego opału. Zamawiane drewno często jest dość sporych gabarytów, co zdecydowanie umożliwia ich włożenie do pieca. Dzięki pile elektrycznej bądź spalinowej w szybkim tempie pozbędziemy się problemu. Teraz już żaden rozmiar drewna nas nie zaskoczy i nie będziemy musieli prosić się sąsiada o wypożyczenie jego prywatnego sprzętu.

Odpowiedni materac to gwarancja doskonałego snu

Kategoria: Mieszkanie, W domu |

Zawsze wyprowadzało mnie z równowagi, kiedy słyszałam, że ktoś jest świetnie wyspany i wypoczęty. Dostawałam wręcz białej gorączki słysząc takie słowa. Budzi to Wasze zdziwienie? Niestety tak było. Odkąd tylko pamiętam miałam po prostu pecha, aby trafić na odpowiednie dla siebie łóżko. W sklepie wydawało się wspaniałe, wygodne i jakby specjalnie pode mnie szyte, oczywiście decydowałam się na zakup takiego łóżka, ale po kilku przespanych na nim nocach okazywało się coś zupełnie innego, że wcale nie jest ono takie wspaniałe jak się na początku wydawało. I po kilku miesiącach mając nadzieję, że się przyzwyczaję do łóżka, ponownie zmierzałam do różnych sklepów meblowych w celu poszukiwania odpowiedniego łóżka dla siebie.

Któregoś weekendu wybraliśmy się z mężem nad morze, a z racji tego, że pojechaliśmy tam na jeden dzień, nocleg zarezerwowaliśmy sobie w hotelu. I to właśnie dzięki temu hotelowi trafiłam na rewelacyjne łóżko, prawda jest taka, że nie chodziło o łóżko, tylko o odpowiedni materac. Podpatrzyliśmy nazwę firmy produkującej te materace, spisaliśmy numer telefonu i zamówiliśmy sobie u nich ten niesamowicie wygodny materac. Teraz z czystym sumieniem mogę przyznać, że wreszcie wiem, co to znaczy być wypoczętymi wyspanym, a przy tym nie narzekam już na nękające mnie od dawna bóle kręgosłupa. A co najważniejsze? Rozmowa wspaniałym śnie nie wyprowadza mnie już z równowagi – wręcz przeciwnie – chętnie włączam się do intensywnej dyskusji.

Basen w ogrodzie to prawdziwy raj na ziemi

Kategoria: W domu |

Przez długi czas byłam zupełną przeciwniczką basenu w ogrodzie. Być może dlatego, że jako dziecko nigdy nie miałam basenu, a kiedy ze szkoły mieliśmy wyjazdy na basen być może pojechałam na niego z dwa razy, bo przeważnie byłam non stop przeziębiona. Kolejne niemiłe wspomnienie mam ze szkoły średniej, kiedy to mieliśmy w naszej szkole obowiązkowy basen na lekcjach wychowania fizycznego. Basen, basenem – trzeba było to wchodziłam, ale nauczyciel nasz był dość specyficznym człowiekiem i stąd też mam te nie do końca miłe wspomnienia. Lata mi uciekały, a wstręt do wody i uprzedzenie do basenu pozostało. Myślałam, że nigdy nie zmienię stosunku do wody, jednak ku mojemu zdziwieniu zmienił się on od momentu naszej podróży poślubnej, którą spędziliśmy w Bułgarii w hotelu, który miał aż trzy baseny.

Początkowo trudno było mi wejść do wody, ale z czasem, stopniowo moczyłam się coraz bardziej, aż któregoś, chyba nawet ostatniego dnia, pobytu na wakacjach zgodziłam się  na propozycję mojego męża o wybudowaniu sobie w naszym już pięknym ogrodzie basenu. Pomyślałam sobie, że jest to naprawdę fajna sprawa, a w wodzie czuję się ku mojemu zdziwieniu całkiem dobrze, dlatego tuż po powrocie zaczęliśmy budować w naszym ogrodzie, własny, prywatny basen. Wkrótce zresztą planujemy powołać na świat potomstwo, które będzie owocem naszej miłości, które na pewno także będzie korzystało z nami z tego dużego basenu. Na pewno będziemy się starać od samego początku oswoić naszą pociechę z wodą.